همکاری نیسان و نمایشگاه اکسپو ۲۰۲۰ دوبی

[jw7-video n="1"]

شرکت نیسان‌موتور درحال همکاری با نمایشگاه اکسپو دوبی ۲۰۲۰ برای نمایش آینده حمل‌ونقل هوشمند است و این کار را با یک ناوگان متشکل از خودروهای الکتریکی آغاز می‌کند.

در یک گردهمایی که در محل برگزاری نمایشگاه برگزار شد، نیسان به عنوان جدیدترین عضو اصلی و رسمی نمایشگاه اکسپو دوبی ۲۰۲۰ شناخته شد و در همین مکان برای اولین بار در خاورمیانه از نسل دوم خودروی الکتریکی خود یعنی نیسان لیف جدید رونمایی کرد.

نیسان به عنوان شریک خودرویی رسمی نمایشگاه اکسپو ۲۰۲۰، ناوگان حمل‌ونقل را برای این نمایشگاه فراهم می‌کند که شامل خودروهای الکتریکی و جدید مجهز به فناوری‌های حمل‌ونقل هوشمند نیسان هستند. اکسپو ۲۰۲۰ اولین نهاد بزرگ در خاورمیانه خواهد بود که از پرفروش‌ترین خودروی الکتریکی جهان یعنی نیسان لیف استفاده خواهد کرد. هدف از این همکاری کمک به تسریع روند افزایش تعداد خودروهای الکتریکی در منطقه خاورمیانه است. در این نمایشگاه عظیم که در سال ۲۰۲۰ برگزار خواهد شد، نیسان فناوری‌ حمل‌ونقل هوشمند خود را به طور گسترده در معرض نمایش خواهد گذاشت.

درحال بارگزاری...

 

ریم الهاشمی، وزیر امور همکاری بین‌المللی امارات متحده عربی و مدیر کل دفتر نمایشگاه اکسپو دوبی ۲۰۲۰ گفت:

«نمایشگاه‌های جهانی اکسپو خلاقیت بشر را به نمایش می‌گذارند. ما شاهد هستیم که خلاقیت بشر به همراه فناوری‌های خودروهای الکتریکی، حمل‌ونقل را هوشمندتر و پایدارتر می‌کند. نیسان پیشرو در این تغییرات هیجان‌انگیز است و خشنود هستیم که این خودروساز شریک رسمی ما شده است تا در این منطقه با ما همکاری کند. نیسان از نمایشگاه اکسپو ۲۰۲۰ دوبی به عنوان پلتفرمی برای نمایش این فناوری‌های تحول‌آفرین به میلیون‌ها نفر در اطراف جهان استفاده خواهد کرد.»

نیسان در گذشته سابقه موفقی در زمینه شراکت‌های جهانی بزرگ و پیچیده داشته است و اخیرا حامی مالی مسابقات المپیک ریو ۲۰۱۶، بازی‌های پارا-المپیک، لیگ قهرمانی اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا) و جام جهانی کریکت بوده است.

درمجموع حدود ۱۰۰۰ خودروی نیسان ناوگان حمل‌ونقل نمایشگاه اکسپو ۲۰۲۰ را تشکیل خواهند داد تا از تدارکات و برگزاری این نمایشگاه پشتیبانی کنند. این خودروها دامنه وسیعی از سدان‌ها و SUVها تا وانت‌ها و اتوبوس‌ها را دربر می‌گیرند. این خودروها برای اهداف مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرند که شامل ساخت‌وساز، ملاقات‌های اشخاص مهم و رفت‌وآمد شرکت‌کنندگان و برپاکنندگان نمایشگاه است.

نیسان با ارائه خدماتی مانند نگهداری از خودروها، امداد جاده‌ای، بیمه و نصب علامت تجاری اکسپو ۲۰۲۰ روی خودروها از این ناوگان پشتیبانی خواهد کرد.

 کالیانا سیواینانام، رئیس نیسان در خاورمیانه و معاون نیسان در مناطق آفریقا، خاورمیانه و هند گفت:

«انتخاب نیسان به عنوان شریک خودرویی رسمی نمایشگاه اکسپو ۲۰۲۰ دیدگاه مشترک ما و نیسان برای ایجاد آینده حمل‌ونقل و ارتقای زندگی مردم در اطراف جهان از طریق نوآوری را اثبات می‌کند. این اتحاد بلندمدت بازتاب تعهد ما برای حمایت از آرمان‌های مردم ما است که می‌خواهند یک الگوی جهانی برای حمل‌ونقل مبتکرانه باشند. ما مفتخر هستیم که فرصت همکاری با نمایشگاه اکسپو دوبی را داریم، زیرا تمرکز ما دگرگون‌کردن بخش حمل‌ونقل با طیف نوآورانه و پایدار خودروهایمان است.»

«علاوه‌ بر این ازآنجایی‌که حمل‌ونقل پایدار همچنان یک هدف کلیدی در برنامه توسعه اقتصادی و اجتماعی امارات متحده عربی UAE Vision 2021 است، نیسان نقش برجسته‌ای در پیشبرد توسعه این بخش ایفا می‌کند. نیسان لیف جدید با آلایندگی صفر نماد حمل‌ونقل هوشمند نیسان است که بیانگر رویکرد ما در تغییر نحوه رانندگی با خودروها، نیرو محرکه خودروها و یکپارچگی خودروها با جامعه است. دیدگاه حمل‌ونقل هوشمند نیسان با بلندپروازی دولت امارات برای کاهش آلاینده‌های کربنی و ترویج رشد خودروهای الکتریکی در سرتاسر این کشور نیز پیوستگی دارد.»

نیسان نخسین فیلم از معرفی خودروی الکتریکی مفهومی BladeGlider را نیز ارائه کرد که در غرفه نیسان در نمایشگاه خودروی دوبی که از ۱۴ تا ۱۸ نوامبر ۲۰۱۷ در مرکز تجارت جهانی دوبی برگزار شد به معرض نمایش گذاشته شد.

نیسان در این شراکت به جمع تعدادی از دیگر برندهای جهانی می‌پیوندد که شرکای عمده نمایشگاه اکسپو دوبی ۲۰۲۰ هستند؛ از جمله شرکت خطوط هوایی امارات، شرکت خدمات مشاوره مدیریت جهانی اکسنچر، شرکت ترابری دریایی DP World، شرکت خدمات مالی و بانک‌داری Emirates NBD، شرکت مخابرات امارات (اتصالات)، شرکت نرم‌افزاری SAP و زیمنس.

همکاری و مشارکت بخش جدایی‌ناپذیر تدارکات برای نمایشگاه اکسپو دوبی است که برخی از خلاق‌ترین شرکت‌های دنیا به برپایی این نمایشگاه جهانی کمک خواهند کرد. این یک رویداد بزرگ برای همه خواهد بود که در آن همه می‌توانند یاد بگیرند، ابتکار نشان دهند، پیشرفت ایجاد کنند و از همکاری و به‌اشتراک‌گذاشتن ایده‌ها لذت ببرند.

پیش‌بینی می‌شود همکاری‌های بیشتری از طرف شرکت‌های دیگر در ماه‌های آینده اعلام شود.

درباره نمایشگاه اکسپو ۲۰۲۰ دوبی

نمایشگاه اکسپو براساس این باور پیش می‌رود که نوآوری و پیشرفت حاصل تلفیق افراد و ایده‌ها به روش‌های جدید است. هدف این نمایشگاه این است که در طول ۶ ماه از اکتبر سال ۲۰۲۰ صدها کشور و میلیون‌ها نفر را گرد هم آورد تا خلاقیت بشر را به نمایش بگذارند:

«ارتباط ذهن‌ها، خلق آینده»

  • در طول ۶ ماه از روز افتتاح نمایشگاه در ۲۰ اکتبر ۲۰۲۰ پیش‌بینی می‌شود میلیون‌ها نفر از این نمایشگاه بازدید کنند.
  • پیش‌بینی می‌شود ۷۰ درصد از کل بازدیدکنندگان از خارج از امارات برای بازدید خواهند آمد که بیشترین درصد بازدیدکنندگان بین‌المللی در تاریخ نمایشگاه اکسپو است.
  • ما قصد داریم یک نمایشگاه جهانی و فراگیر با بیش از ۲۰۰ شرکت‌کننده برپا کنیم که شامل کشورها، سازمان‌های چندجانبه، شرکت‌های تجاری و موسسات آموزشی است.
  • نمایشگاه اکسپو ۲۰۲۰ یک برنامه داوطلبانه چالش‌برانگیز نیز دارد که بیش از ۳۰ هزار داوطلب با طیف وسیعی از سن، ملیت، فرهنگ و سابقه را در بر می‌گیرد.
  • محل برگزاری نمایشگاه اکسپو ۲۰۲۰ زمینی با مجموع مساحت ۴٫۳۸ کیلومتر مربع است. این محل در نزدیکی فرودگاه بین‌المللی آل مکتوم در جنوب دوبی واقع شده است.