نیسان e-NV200 با یک سفر ۳۵ روزه کاملا الکتریکی دور اروپا

نیسان e-NV200 با یک سفر ۳۵ روزه کاملا الکتریکی دور اروپا

اروپایی‌ها عاشق خودروهای الکتریکی نیسان هستند. هم‌اکنون خودروی جادار نیسان لیف، سرگروه بازار خودروهای الکتریکی در نروژ است.

لیونل سویسا و تیم الکتروتریپ (سفر الکتریکی) با سفر خود دور اروپا قصد دارند تا لذت بی‌مانند رانندگی یک خودروی الکتریکی را به طیف گسترده‌تری از مردم نشان دهند. این گروه در واقع گروهی از هنرمندان هستند که می‌خواهند حمل‌ونقل الکتریکی را در جامعه معرفی کنند. از اواخر بهار تا تابستان، یک خودروی نیسان e-NV200 یک سفر ۳۵ روزه در ۸ کشور اروپایی خواهد داشت. در این سفر که از بارسلون آغاز شده و به نروژ ختم می‌شود، سویسا رهبر این گروه خواهد بود. هدف از این سفر معرفی «کریدور الکتریکی اروپا» است.

Env02 نیسان

این سفر الکتریکی از ماه مه تا ژوئن ادامه می‌یابد و در مسیر خود از فرانسه، بلژیک، هلند، آلمان، دانمارک، سوئد و نروژ عبور می‌کند. این سفر سوم ماه مه در بارسلون آغاز شد.

مسیر سفر الکتریکی در فرانسه از جاده‌ای عبور می‌کند که برق آن با انرژی خورشیدی تأمین می‌شود و از نزدیکی لمانز عبور می‌کند. در این مسیر، برد شارژ نیسان e-NV200 که با هر بار شارژ تا ۱۷۰ کیلومتر مسیر می‌پیماید، مشکلی ایجاد نخواهد کرد. اروپا بیش از ۴۰۰۰ ایستگاه شارژ عمومی دارد. این ایستگاه‌ها به راننده‌ها اجازه می‌دهند که آزادانه در کل اروپا سفر کنند.

لیونل سویسا به عنوان عضوی از تیم الکتروتریپ می‌گوید: «من مصرانه از جایگاهی که خودروهای الکتریکی در کاهش آلودگی هوا دارند، دفاع می‌کنم. به نظر من بسیار مهم است که نسل جوان با لذت و سهولت رانندگی خودروهای الکتریکی آشنا شوند. الکتروتریپ به این منظور طراحی شد که ابعاد شبکه ایستگاه‌های شارژ اروپا را به نمایش بگذارد و به همه نشان دهد که یک خودروی الکتریکی تا چه حد توانمند است. نیسان e-NV200 یک خودروی ایده‌آل برای این ماجراجویی دور اروپاست.»

اولین دغدغه رانندگان خودروهای الکتریکی، کاهش آلودگی و افزایش کیفیت هواست و در نظرسنجی‌های صورت‌گرفته، این امر اثبات شده است. اما زمانی که شتاب‌گیری سریع و بی‌صدای یک خودروی الکتریکی را تجربه کنید، دیگر بازگشت به خودروهای بنزینی برایتان غیرممکن است. وقتی دوباره در یک خودرو با سوخت بنزین بنشینید، احساس ناامنی و بازگشت به عقب می‌کنید.

نیسان از سال ۲۰۱۰ بیش از ۳۰۰ هزار خودروی الکتریکی در سرتاسر جهان به فروش رسانده است. پرفروش‌ترین خودروی الکتریکی جهان نیسان لیف است. الکتروتریپ، سفری است که در راستای توسعه کاربری خودروهای الکتریکی صورت می‌گیرد. همچنین یک خودروی نیسان لیف با انجام کمی تغییرات به یک سفر منحصر‌به‌فرد فرستاده می‌شود. نیسان لیف AT-EV اولین خودروی الکتریکی است که از جاده‌ها خارج می‌شود و قدم به بیراهه می‌گذارد. مقصد این سفر مغولستان خواهد بود.

نیسان e-NV200 بخشی از برنامه‌ معروف آلایندگی صفر نیسان است و در کنار آلایندگی صفر، امکانات حمل و نقل هوشمند نیسان را به بازار عرضه می‌کند. این خودرو در واقع آمیخته‌ای از فناوری‌های دو خودروی نیسان لیف و NV200 است که هر دو برنده جوایز متعددی هستند.

این سفر جاده‌ای بخشی از برنامه‌ای «الکتریکی‌شدن دنیا» است که نیسان آن را مطرح کرده است. نیسان درباره این برنامه می‌گوید: «نیسان با تکیه بر تجربه ۱۰ ساله خود در زمینه خودروهای الکتریکی، از طریق شبکه‌های اجتماعی و پایگاه‌های اینترنتی مشغول مطرح کردن مباحث جدید درباره زندگی پاکتر و توسعه پایدار است. همچنین یک انجمن آنلاین برای مشارکت کاربران در این مباحث ساخته شده است و کاربران می‌توانند نظرات خود را با متخصصان نیسان در این انجمن‌ مطرح کنند. هدف این برنامه، برانگیختن مخاطبانی در سرتاسر اروپا است تا به انقلاب الکتریکی نیسان بپیوندند، هوشمندانه‌تر زندگی کنند و قدم در راه توسعه پایدار بگذارند.»