روگ بیشترین رشد فروش را در میان ۲۰ خودروی پرفروش از آن خود کرد

روگ بیشترین رشد فروش را در میان ۲۰ خودروی پرفروش از آن خود کرد

فروش نیسان روگ، کراس‌اووری که در بازارهای جهانی با نام اکس‌تریل شناخته می‌شود، در دوره سه ­ماهه اول سال ۲۰۱۷ در بازار ایالات متحده تا ۴۷ درصد افزایش یافت. این رشد فروش در بین ۲۰ خودروی پرفروش این کشور از همه بالاتر بود و کل فروش روگ در این سه ماه به ۱۰۱٫۴۲۱ دستگاه رسید. این رقم، روگ را در جایگاه چهارمین خودروی پرفروش ایالات­ متحده قرار می‌دهد.

بخشی از این رشد، ناشی از موج افزایش فروش SUVها و کراس‌­اوورها است. فروش کل کراس‌­اوورها در سه ماهه اول سال با ۱۱٫۴ درصد افزایش به ۱٫۱۹۸٫۴۳۶ دستگاه رسید. از ماه ژانویه تا ماه مارس، فروش کراس­‌اوورها از فروش تمام کلاس‌­های خودرویی دیگر از قبیل SUVها، سدان­‌ها، کوپه‌­ها و وانت­‌ها بالاتر بود.

روگ در کلاسی رقابت می‌کند که حریفان بسیاری در آن حضور دارند. مصرف سوخت آن در شهر ۷٫۱۳ و در اتوبان ۶٫۷۲ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر است که این مصرف کم با موتور ۴ سیلندر ۲٫۵ لیتری میسر شده است. تویوتا RAV4 با فروش سه ماه اول ۸۰٫۵۳۳ دستگاه، هوندا CR-V با فروش۹۴٫۰۵۷ دستگاه و فورد اسکیپ با فروش ۷۶٫۳۳۸ دستگاه، جزو رقبای نیسان روگ هستند. هر سه این خودروها جزو پرفروش­ترین­‌ها در سه­ ماه اول سال ۲۰۱۷ هستند که محبوبیت این کلاس خودرو را به خوبی آشکار می‌سازد.

فروش نیسان روگ در موفقیت نیسان بسیار موثر بوده است. فروش آن در سه ماه نخست با ۴٫۲ درصد افزایش به ۴۱۶٫۸۹۱ دستگاه رسیده است. ۲۴ درصد از کل فروش نیسان در ایالات­ متحده مربوط به نیسان روگ است.

هرچند که موفقیت نیسان روگ تا حدی به خاطر محبوبیت کلاس کراس­‌اوورهاست، با این­‌حال فروش این خودرو با اختلاف قابل­ توجهی از تمام رقبا بالاتر بوده است.