نیسان در ژاپن سرویس «خودروی اشتراکی» راه‌اندازی می‌کند

نیسان در ژاپن سرویس «خودروی اشتراکی» راه‌اندازی می‌کند

سرویس الکترونیکی خودروی اشتراکی در ژانویه ۲۰۱۸ در ژاپن با خودروهای نیسان لیف و نیسان نوت e-POWER فعالیت خود را آغاز خواهد کرد

نیسان به عنوان بخشی از رویکرد «حمل و نقل هوشمند» به زودی سرویس «خودروی اشتراکی» را در ژاپن راه‌اندازی خواهد کرد. این سرویس به کاربران امکان می‌دهد که فناوری‌های پیشرفته این شرکت را در زمینه خودروهای الکتریکی و هوشمند تجربه کنند.

این سرویس که نامش «e-share mobi» است در پانزدهم ژانویه ۲۰۱۸ فعالیت خود را آغاز می‌کند و در ابتدا خودروی کاملا الکتریکی نیسان لیف جدید و نیسان نوت e-POWER در آن حضور خواهند داشت. جذب اعضا از هشتم دسامبر آغاز شده است.

این خدمت نوآورانه به کاربران سراسر ژاپن اجازه می‌دهد تا فناوری‌های رانندگی خودکار نیسان را تجربه کنند و هیجان نیرومحرکه الکتریکی را دریابند. این خدمت در ابتدا در ۳۰ ایستگاه در توکیو، کاناگاوا، شیزوئوکا، اوزاکا، هیوگو، شیگا، نارا، واکایاما و سایر مناطق ژاپن ارائه خواهد شد و در آینده مناطق دیگری نیز در سرتاسر کشور ژاپن تحت پوشش قرار می‌گیرند.

این سرویس که حق عضویت ماهانه ندارد، به واسطه آرامش ذهن، سهولت در استفاده و راحتی مشتریان، ارزشی بی‌سابقه برای مشتریان خلق می‌کند:

 

آرامش ذهن

فناوری‌های پیشرفته‌ای شامل فناوری خودران رانندگی و پارک ProPILOT در نیسان لیف و همچنین دوربین دید اطراف در هردوی خودروهای لیف و نوت، رانندگی امنی را برای سرنشینان به ارمغان می‌آورند. هر یک از خودروها برای ثبت تصادفات احتمالی به دستگاه ضبط رانندگی مجهز شده است.

 

سهولت در استفاده

این سرویس هیچ هزینه‌ای برای اشتراک ماهانه و همچنین بر مبنای مسافت دریافت نمی‌کند. مشتریان بدون نگرانی درباره هزینه‌های اضافی و اینکه چند وقت یک بار می‌خواهند از سرویس استفاده کنند، می‌توانند ثبت‌نام کنند. اعضا همچنین می‌توانند در سامانه «Nissan Rent a Car» از تخفیف بهره‌مند شوند و از گواهینامه رانندگی خود به عنوان کارت عضویت استفاده کنند؛ نیازی به حمل یک کارت عضویت اضافی نیست.

 

راحتی

این خودروها هر روز توسط نیسان تمیز خواهند شد. یک اپراتور از طریق تلفن به کاربران برای ناوبری و انتخاب مسیر بهتر کمک می‌کند. هر خودرو به یک کارت ETC متصل شده که عوارض بزرگراه‌ها را پرداخت می‌کند و کاربران نیز در پایان هزینه عادی عوارض ETC را پرداخت خواهند کرد.

e-share mobi یک کسب‌وکار مشترک میان نیسان و شرکت راهکارهای اجاره خودرو نیسان است. این خدمت از پلتفرم هوشمند اشتراک خودروی Oasis بهره می‌برد که توسط Nihon Unisys طراحی شده است. این پلتفرم به عنوان یک سیستم هوشمند اشتراک خودرو به خوبی امتحان خود را پس داده است.