نیسان با رونمایی «کانتو» در نمایشگاه خودروی توکیو آواز می‌خواند

نیسان با رونمایی «کانتو» در نمایشگاه خودروی توکیو آواز می‌خواند

«صدای حمل و نقل هوشمند نیسان» هیجان خودروهای الکتریکی نیسان را دوچندان می‌سازد

نیسان در کنار معرفی یک خودروی مفهومی جدید در نمایشگاه خودروی ۲۰۱۷ توکیو، بازدیدکنندگان را با معرفی «کانتو»، صدای آینده خودروهای الکتریکی نیسان، شگفت‌زده کرد.

دانیل شیلاچی، مدیر بازاریابی و فروش جهانی نیسان در حوزه خودروهای الکتریکی گفت: «یکی از المان‌های اصلی حمل و نقل هوشمند نیسان، شیوه یکپارچگی خودرو با جامعه است و یکی از اساسی‌ترین بخش‌های این تعامل با جامعه صداست. «کانتو» برای ارتقای امنیت عابر پیاده و همچنین داشتنِ صدایی منحصر به فرد برای خودروی نیسان ساخته شد. صدایی که انرژی‌بخش و اطمینان‌بخش باشد و اصالت برند ما و جایگاه منحصر به فرد ما را در بازار خودروهای الکتریکی بیان کند.»

«کانتو» از عبارت لاتین «آواز می‌خوانم» به امانت گرفته شده است. این صدا بسته به اینکه خودرو در حال شتاب‌گیری یا ترمزگیری باشد، تفاوت می‌کند. بسته به منطقه جغرافیایی فروش خودرو، کانتو از سرعت‌های ۲۰ تا ۳۰ کیلومتر بر ساعت فعال می‌شود.

مهمترین هدف نیسان از توسعه «کانتو»، ایجاد نوعی هشدار صوتی بوده است. اما در کنار این هدف مهم، کانتو فضای شنیداری شهر را با صدای اصیل نیسان پر می‌کند. شدت این صدا به گونه‌ایست که عابران پیاده به وضوح آن را بشنوند و در عین حال برای عابران، ساکنان و سرنشینان خودرو آزاردهنده نباشد.

نیسان در حوزه صدای خودرو از سال ۲۰۱۰ با سیستم «سیستم هشدار صوتی خودرو برای عابران پیاده» پیشگام بوده است. حمل و نقل هوشمند نیسان، رویکرد جدید نیسان درباره نیرومحرکه خودروها، سبک رانندگی آن‌ها و چگونگی یکپارچگی آن‌ها با جامعه است.