شمارش معکوس برای فستیوال نیسمو ۲۰۱۷ در پیست سرعت فوجی

شمارش معکوس برای فستیوال نیسمو ۲۰۱۷ در پیست سرعت فوجی

شمارش معکوس برای بیستمین دوره فستیوال نیسمو به پشتیبانی متول در پیست بین‌المللی سرعت فوجی در ۲۶ نوامبر آغاز شده است

این فستیوال سالیانه برای تقدیر از هواداران نیسان اولین بار در سال ۱۹۹۷ برگزار شد و در آن رانندگان برجسته و خودروهای گذشته و فعلی که در مسابقات و رقابت‌های عمده برای نیسان و نیسمو پیروزی کسب کرده‌اند، حضور دارند. این فستیوال مخصوص کسانی است که عاشق خودروهای نیسان، برند نیسمو و ماهیت مسابقه‌ای و هیجان‌انگیز نیسان و نیسمو هستند.

برای بزرگ‌داشت فستیول امسال، نیسمو شمارش معکوس برای برگزاری آن را در فیس‌بوک، توییتر، اینستاگرام و درایوترایب آغاز کرده و ۲۳ لحظه شکوهمند برای نیسان و نیسمو در سال ۲۰۱۷ را مورد تاکید قرار داده است.

چرا ۲۳ لحظه شکوهمند؟ عدد ۲ در ژاپنی به صورت Ni و عدد ۳ به صورت San تلفظ می‌شود. برند نیسان از این عدد در رقابت‌های عمده در سرتاسر جهان از جمله Super GT، مجموعه رقابت‌های Blancpain GT و رقابت خودروهای سوپراسپرت در ویرجین استرالیا استفاده می‌کند.

از موارد برجسته‌ای که تا کنون در این فستیوال مورد تحسین قرار گرفتند می‌توان به خودروی قابل‌توجه نیسان GT-R /C کنترل از راه دور، بازگشت برند نیسان به پیروزی در رقابت قهرمانی انجمن بین‌المللی موتور اسپرت (IMSA) در ایالات‌متحده، عملکرد شگفت‌انگیز راننده مسابقه‌ای جان ماردن‌بورو در رقابت Super GT در تایلند، پیروزی در مجموعه رقابت‌های لمانز در آسیا، ۱۰ رتبه برتر خودروهای سوپراسپرت در رقابت بترست در استرالیا و فتح سکوی قهرمانی در رقابت جهانی پیرلی اشاره کرد.

پیروزی در متگی؛ تیم ESM مرحله تعیین خط در رقابت استقامت IMSA را به پایان می‌رساند

طبق اخبار مسابقات، نیسان با کسب رتبه برتر تعیین خط در رقابت قهرمانی Super GT سال ۲۰۱۷ بر پیست سلطه داشته و در دور نهایی مجموعه مسابقات سال ۲۰۱۷ در پیست دوقلوی متگی در ژاپن یک پیروزی کسب کرده است.

در رقابت‌های IMSA، تیم ESM که از خودروهای نیسان استفاده می‌کند، فهرست رانندگان خود برای سال ۲۰۱۸ را نهایی کرده است. اولیویر پلا و نیکولاس لَپیر در چهار دور رقابت قهرمانی استقامت آمریکای شمالی به تیم ESM ملحق می‌شوند. این دو مرد فرانسوی به جمع رانندگان دائمی می‌پیوندند.

بعد از رانندگی با نیسان LMP1 در رقابت لمنز سال ۲۰۱۵، از نظر اولیویر پلا سال ۲۰۱۸ بازگشت نیسان به قدرت را رقم خواهد زد.

اولیویر پلا گفت:

«خوشحالم که در مسابقات استقامت آمریکای شمالی عضو تیم ESM می‌شوم. با توجه به اینکه در مسابقات گذشته با تیم ESM رقابت کرده‌ام، از توانایی این تیم آگاه هستم و فکر می‌کنم در این تیم همه چیز برای دستیابی به بهترین عملکرد را در اختیار خواهیم داشت. »