سه بار قهرمانی کریس فورزبرگ با نیسان ۳۷۰Z

سه بار قهرمانی کریس فورزبرگ با نیسان ۳۷۰Z

سه بار قهرمانی کریس فورزبرگ با نیسان ۳۷۰Z

در میان دود و درخشش نور در پیست Irwindale در کالیفرنیا، کریس فورزبرگ اولین قهرمان جهانی ۳ نوبتی فرمولا دریفت شد. این پیروزی پس از یک فصل از رقابت­های رکوردشکن رخ داد که فورزبرگ ۶ بار پشت­ سر­ هم با نیسان ۳۷۰Z خود به سکوی قهرمانی رفت.

درحالی‌که فورزبرگ در صدر جدول و بالاتر از فردریک آسبو (قهرمان سال ۲۰۱۵) ایستاده بود، و مسابقات وارد پایان هفته تعیین­‌کننده­‌ای در پیست Irwindale می­‌شد، این قهرمان به عملکردی قوی نیاز داشت تا قهرمانی خود را تثبیت کند. هنگامی‌که نیسان ۳۷۰Z فورزبرگ با موتور VK56 1000­ اسبی با ابری از دود در برابر پت مورداونت (که شانس کمی برای پیروزی داشت) قرار گرفت، امید فراوانی وجود داشت. اما یک اشتباه محاسباتی کوچک که منجر شد خودروی فورزبرگ به دیوار پیست برخورد کند به تمام این امیدها پایان داد و بعد از تنها یک رقابت از مسابقه Top 16، آن شب برای فورزبرگ به پایان رسید؛ عواقبی مصیبت‌بار برای قهرمانی سال ۲۰۱۶٫

فورزبرگ و تیمش مشتاقانه رویارویی آسبو با دریفتر کهنه­‌کار، مت فیلد را تماشا کردند. یک اشتباه ناخواسته از جانب آسبو باعث شد خودروی‌ش با خودروی فیلد برخورد کند که باعث امیدواری تیم فورزبرگ شد. در پایان دوره خودروی مت فیلد نیز دچار نقص فنی شد و طی وقفه ۵ دقیقه‌­ای، تیم فنی نقص خودروی مت فیلد را برطرف کردند و او درست به‌موقع به خط شروع مسابقه رسید.

chris-forsberg-nissan-370z-%d9%86%db%8c%d8%b3%d8%a7%d9%86

در رقابت دوم مت فیلد با قدرت عمل کرد و رقابت را از آن خود کرد و آسبو را از دور خارج کرد و به‌طور رسمی فورزبرگ قهرمان جهانی فرمولا دریفت سال ۲۰۱۶ شد.

فورزبرگ می‌گوید: «اکنون سه بار قهرمان شدن و شکستن رکورد سکوی قهرمانی سال ۲۰۱۴ حس فوق‌العاده‌ای دارد. این موضوع نشان می­دهد که پشتکار تأثیرگذار است. با اینکه امسال در هیچ دوری از مسابقات پیروز نشدیم اما قهرمان شدیم و این هدف هر ساله ماست».

فورزبرگ عملکرد قوی و سازگارش را مدیون تیمش و پلتفرم نیسان است که با کار کردن روی آن تسلط پیدا کرده­‌اند.

فورزبرگ ادامه می‌دهد: «VK56 یک موتور جنون­‌آمیز است. شاسی بسیار پیشرفته ۳۷۰Z بسیار پرقدرت و با­دوام است. برای رسیدن به قهرمانی دوام و قابلیت اطمینان شرط مهمی است».

فورزبرگ امیدوار است که برای بار چهارم قهرمان فرمولا دریفت فصل ۲۰۱۷ شود که بهار سال آینده در Long Beach آغاز می­‌شود.