سرنا e-POWER جدید در نمایشگاه خودروی توکیو

سرنا e-POWER جدید در نمایشگاه خودروی توکیو

مینی‌ون محبوب نیسان با نیرومحرکه الکتریکی نوآورانه نیسان، وارد نسل دوم می‌شود

نیسان نسخه جدیدی از مینی‌ون محبوب سرنا را در نمایشگاه خودروی توکیو ۲۰۱۷ رونمایی کرد. این خودرو به نیرومحرکه الکتریکی نیسان یعنی e-POWER مجهز شده است.

سرنا e-POWER دومین خودروی نیسان است که از این فناوری بهره می‌برد. این خودرو گامی دیگر در جهت معرفی خودروهای مجهز به فناوری انرژی هوشمند نیسان است. انرژی هوشمند، یکی از ارکان رویکرد «حمل و نقل هوشمند» نیسان است؛ رویکردی که در نظر دارد نیرو محرکه، شیوه رانندگی و شیوه یکپارچگی خودروها با جامعه را دگرگون سازد.

e-POWER برای اولین بار در نوامبر ۲۰۱۶ با عرضه نیسان نوت e-POWER در ژاپن معرفی شد. این نیرومحرکه الکتریکی وام‌دار فناوری نیسان لیف ـ پرفروش‌ترین خودروی الکتریکی جهان ـ است. البته e-POWER به یک موتور بنزینی کوچک نیز مجهز شده که برق مورد نیاز باتری‌ها را تأمین کرده و نیاز خودرو به اتصال به شبکه برق را برطرف می‌کند.

سرنا به کابین جادار و سواری نرم معروف است. به لطف e-POWER این خودرو شتابگیری بی‌درنگ و سریع خودروی الکتریکی و همچنین مصرف سوخت بسیار پایین را نیز ارائه خواهد داد. همچنین سکوت کابین سرنا e-POWER بسیار فراتر از سایر خودروهای این کلاس است.

در کنار این، آخرین نسخه فناوری ProPilot نیز در سرنا e-Power موجود است. فناوری دستیار راننده هوشمند ProPilot به راننده در مسیر‌های مستقیم و تک‌لاین کمک می‌کند.

سرنا e-POWER به یک نشان آبی‌رنگ در جلوپنجره، چراغ عقب LED و نیز رینگ‌های آلومینیومی با طراحی آیرودینامیک مجهز است. این تغییرات در کنار چند نکته بصری دیگر، به خوبی عملکرد هیجان‌انگیز و ماهیت پیشرفته سرنا e-POWER را به تصویر می‌کشند. درون کابین خودرو، سرنشینان ردیف دوم می‌توانند از صندلی‌های خلبانی راحت با تزئینات آبی‌رنگ لذت ببرند.

سرنا e-POWER در بهار ۲۰۱۸ در ژاپن عرضه خواهد شد.