رانندگان تاکسی در ایتالیا نیسان لیف را انتخاب می‌کنند

رانندگان تاکسی در ایتالیا نیسان لیف را انتخاب می‌کنند

هفتاد مجوز جدید تاکسی به تاکسی‌های الکتریکی در فلورانس اختصاص داده شده است که ۹۶ درصد آنها مربوط به نیسان لیف است.

در این سال‌ها که خودروهای بیشتری با آلایندگی صفر به جاده‌ها راه می‌یابند، شهر فلورانس به‌تدریج به یکی از پیشرفته‌ترین شهرهای هوشمند در ایتالیا تبدیل می‌شود. سال گذشته شهرداری فلورانس یک آگهی مناقصه اعلام کرد که شامل ۷۰ مجوز جدید برای تاکسی‌های الکتریکی بود که اکنون تمام آنها به مالکان اختصاص داده شده‌اند. بعد از اینکه ۶۷ مالک تاکسی تصمیم به خرید نیسان لیف نسخه ENEL کردند، اکنون نیسان لیف محبوب‌ترین تاکسی الکتریکی در فلورانس است.

علاوه براین نیسان سرویس WiFi رایگان با قابلیت سرویس‌دهی همزمان به ۸ دستگاه را در این خودروها ارائه داد که مزیتی برای مسافران تاکسی و گردشگرانی است که برای رسیدن به مقصد نیسان لیف را انتخاب می‌کنند.

با این حرکت، فلورانس به جمع شهرهای بزرگ اروپایی مانند مادرید که بیش از ۱۰۰ تاکسی نیسان لیف دارد، آمستردام که در ناوگان حمل‌ونقل خود ۱۰۰ تاکسی الکتریکی از جمله نیسان لیف و e-NV200 دارد و بوداپست می‌پیوندد.

بازار تاکسی‌های الکتریکی در اروپا درحال گسترش است و تعداد روبه‌رشدی از رانندگان مزایای حمل‌ونقل با آلایندگی صفر را انتخاب می‌کنند. نیسان بیش از ۱۰۰۰ خودروی الکتریکی از قبیل لیف و e-NV200 به رانندگان تاکسی و شرکت‌ها در سرتاسر اروپا فروخته است. بازارهای هلند، بریتانیا و اسپانیا سه مورد از بزرگترین‌ بازارهای این منطقه هستند.

نیسان لیف با فروش بیش از ۲۷۷ هزار دستگاه در سرتاسر جهان، پرفروش‌ترین خودروی الکتریکی دنیا محسوب می‌شود. جدیدترین نسخه نیسان لیف با ظرفیت باطری ۳۰ کیلووات‌ساعت برد حرکتی معادل ۲۵۰ کیلومتر را در اختیار رانندگان می‌گذارد و آن را تبدیل به یک خودروی مناسب برای تاکسیرانی کرده است. نیسان لیف علاوه بر تضمین آلایندگی صفر، هزینه‌های مالکیت ۴ برابر کمتر از یک خودروی معمولی و صرفه‌جویی در هزینه‌های نگهداری را نیز ضمانت می‌کند.