خیلی ممنونم خانم ربات!

[jw7-video n="1"]

در مرکز فنی نیسان در آمریکای شمالی، یک ربات تست دوام درب‌های خودرو به نام رُزی اخیرا کار خود را آغاز کرده است. این ربات می‌تواند هر ۶ ثانیه یک بار درب خودرو را باز و بسته کند.

آیا تا به حال از خود پرسیده‌اید که درب هر خودرو در ۱۰ سال چند بار باز و بسته می‌شود؟ چیزی در حدود ۴۵ هزار بار. و البته باید در نظر داشته باشید که در بسیاری از این موارد، درب خودرو با شدت زیادی کوبیده می‌شود.

زندگی روزمره برای درب‌های خودرو بسیار سخت می‌گذرد. نیسان که دوام خودروها را در کانون توجه خود قرار داده، می‌کوشد درب‌هایی را طراحی کند که در تمام طول عمر خودرو به درستی عمل کنند.

در مرکز فنی نیسان در آمریکای شمالی (NTCNA) در میشیگان، خانم دوربوتو یا ربات درب‌بازکن که «رُزی» نام گرفته، معاون کوبیدن درب‌های خودرو است.

رُزی یک ربات ۱٫۵ تُنی است که می‌تواند طی ۳ روز، دوام درب‌های یک خودرو را تست کند. او نه برای نوشیدن قهوه استراحت می‌کند و نه شب‌ها می‌خوابد. او درست به اندازه یک مصرف‌کننده عادی در ۱۰ سال، طی ۳ روز درب‌های خودرو را باز و بسته می‌کند.

درحال بارگزاری...

هرچند که شاید درب‌های مورد آزمایش در مرکز فنی روزهای سختی را بگذرانند، اما این آزمایش سخت می‌تواند به مشتریان نیسان اطمینان بدهد که درب‌های خودروی‌شان از کیفیت مناسب برخوردار هستند.