حضور نیسان ناوارا در رالی ۲۰۰۰ کیلومتری زنان

حضور نیسان ناوارا در رالی ۲۰۰۰ کیلومتری زنان

نیسان ناوارا که جوایز متعددی را کسب کرده است، در پایان این ماه در سفری با عبور از اقیانوس اطلس، از پاریس راهی مهد وانت‌های پیکاپ یعنی آمریکا می‌شود. این سفر برای شرکت در یک مسابقه آفرودی نفس‌گیر انجام می‌شود و ناوارا باید هوشمندی و سرسختی خود را برای بار دیگر اثبات کند.

ناوارای سرسخت ـ که عنوان فاخر جایزه بین‌المللی پیکاپ را در اختیار دارد ـ در رالی ربل شرکت می‌کند. این مسابقه سالانه که یک هفته به طول می‌انجامد، چالشی ۲۰۰۰ کیلومتری برای رانندگان و نقشه‌خوان‌هاست که از بیابان‌های زیبای کالیفرنیا و نوادا می‌گذرد.

در این مسابقه تنها خودروهای استاندارد و تولیدی شرکت می‌کنند و حضور خودروهای تیونینگ‌شده برای رالی ممنوع است. این رالی تنها تیم‌های متشکل از زنان را می‌پذیرد و زنانی از سرتاسر جهان برای شرکت در این مسابقه راهی آمریکا می‌شوند. در این مسیر توانمندی رانندگان برای رانندگی در مسیرهای آفرودی طولانی و همچنین توانمندی آن‌ها در مسیریابی تنها با استفاده از نقشه و قطب‌نما محک زده می‌شود. تیم‌ها اجازه استفاده از تجهیزات مدرن ناوبری نظیر GPS و حتی تلفن هوشمند را ندارند و با تکیه بر نقشه و قطب‌نما باید چک‌پوینت‌های مخفی را پیدا کنند. فشار زمانی در این مسابقه باعث می‌شود تا شرکت‌کنندگان مجبور شوند در کوتاه‌ترین زمان تصمیم گرفته و مسیر خود را مشخص کنند.