تفاوت مشخصات فنی نیسان جوک نماینده رسمی و غیر رسمی

تفاوت مشخصات فنی نیسان جوک نماینده رسمی و غیر رسمی

روابط عمومی شرکت جهان نوین آریا – با توجه به واردات نیسان جوک از طریق مجراهای مختلف و حضور این خودرو در مناطق آزاد به اطلاع می‌رسانیم خودروهای نیسان جوک که از طریق افراد یا شرکت‌های متفرقه وارد ایران می‌شود با استانداردهای الزامی ایران و همچنین با خودروهای عرضه شده توسط شرکت جهان نوین آریا مغایرت دارد.

هموطنان عزیز می‌توانند از طریق بررسی شماره شاسی* خودروی نیسان جوک، محل تولید و تطابق آن با استانداردهای ایمنی و زیست محیطی را چک کنند. جوک‌هایی که شماره شاسی آنها با JN1 آغاز می‌شود، با استانداردهای اروپایی که مورد قبول و پذیرش سازمان ملی استاندارد ایران است، مطابقت نداشته و تفاوت‌های مهمی در موارد زیر دارند:

  • عدم پیروی از استانداردهای آلایندگی مورد قبول در اروپا (استانداردهای Euro 5,6) و وجود تفاوت در میزان مصرف سوخت این خودروها
  • شرایط نصب و طراحی چراغ‌ها، عدم استفاده از چراغ مه‌شکن عقب در این خودروها (در حالیکه وجود چراغ مه‌شکن در استاندارد اروپایی و استاندارد کشوری الزامی است)
  • موقعیت نصب پلاک شناسایی خودرو
  • امکانات بسیار کمتر نسبت به خودروهای عرضه شده توسط شرکت جهان نوین آریا
  • تفاوت برخی قطعات این خودروها با قطعات خودروهای نماینده رسمی که این موضوع تامین قطعات و ارائه خدمات را در آینده برای این خودروها پیچیده خواهد کرد.

خودروهای وارداتی توسط شرکت جهان نوین آریا مطابق با استاندارد اروپا و تولید کشور انگلستان است که با شماره شاسی SJN آغاز می‌شود. لازم به ذکر است خودروهایی که با استانداردهای اروپا و سازمان ملی استاندارد ایران مغایرت دارد به‌هیچ‌وجه مورد تایید شرکت جهان نوین آریا نیست و این شرکت هیچ مسئولیتی را درباره خودروهای فوق قبول نمی‌کند.

*شماره شاسی خودروها که در گوشه سمت چپ و پایین شیشه جلوی خودرو (مطابق عکس زیر) درج می‌شوند از سوی علاقه‌مندان به‌راحتی قابل شناسایی و ارزیابی است.

%d8%b4%d8%a7%d8%b3%db%8c