از فولاد تا چرخ: خط تولید نیسان تیتان در کانتون

از فولاد تا چرخ: خط تولید نیسان تیتان در کانتون

نیسان تیتان از زمان معرفی به بازار در سال ۲۰۰۳، تنها در یک محل تولید شده است: شهر کانتون در میسی‌سیپی. شهری در شمال مرکز ایالت که ۱۳ هزار نفر جمعیت دارد.

یک برج مخزن آب سفیدرنگ با علامت نیسان، خط افق را در کانتون شکافته است و در پای این برج، یک کارخانه ۴۳ هکتاری قرار دارد که ۶۴۰۰ نفر در آن مشغول کارند. این کارخانه در زمینی به وسعت بیش از ۴۰۰ هکتار تأسیس شده است.

داستان تیتان تماماً با گذشته کارخانه کانتون آمیخته شده است. کارکنان این کارخانه با افتخار از عبارت «تیتان کانتون» استفاده می‌کنند و آن را تماماً از خود می‌دانند. آن‌ها نسبت به هیچ محصول دیگری چنین حسی ندارند.

اریک فیلدز، یکی از مهندسان ارشد کارخانه می‌گوید: «تمام تیتان‌هایی که ساخته شده، از درب همین کارخانه بیرون رفته‌اند.»

برای تولید آخرین نسخه تیتان، خطوط تولید کارخانه دستخوش تغییراتی شده‌اند تا بتوانند خودرویی در ابعاد و وزن تیتان جدید را تاب بیاورند. این خودرو با سایزها، رنگ‌ها، موتورها و مشخصات فنی متنوعی به بازار عرضه می‌شود. کانتون در تاریخ خود ۳ میلیون خودرو شامل نیسان تیتان، مورانو، آلتیما، آرمادا و فرانتیر تولید کرده است.

تیتان جدید که تولید آن حتی پیچیده‌تر و سخت‌تر از نسخه‌های قبلی است، برای تولید به ۱۶ ساعت زمان نیاز دارد. ۱۶ ساعت طول می‌کشد تا از ورق فولادی، «خودرویی آماده برای رانندگی» تولید و مونتاژ شده و به نمایندگی‌های نیسان ارسال شود.

اریلک فیلدز می‌گوید: «هر زمانی که یکی از کارکنان این کارخانه در جاده‌ها یک نیسان تیتان می‌بیند، پیوندی میان خود و خودرو احساس می‌کند. کارکنان اینجا، تیتان را بخشی از خانواده خود می‌دانند و با دیدن آن می‌گویند: این خودرو از کارخانه ما بیرون آمده است.»

این است داستان تولید تیتان کانتون.