آینه دید عقب هوشمند نیسان

آینه دید عقب هوشمند نیسان

نیسان در سال گذشته پس از معرفی مدل جدید آرمادا، برای مدل ۲۰۱۸ این خودرو برخی به‌روزرسانی‌های فنی را تدارک دیده است. یکی از ارزنده‌ترین امکاناتی که به این خودروی بزرگ اضافه شده، آینه دید عقب هوشمند جدید است که در رده تجهیزاتی پلاتینوم به صورت استاندارد ارائه می‌شود. با استفاده از این فناوری می‌توانید صفحه نمایش دوربینی که در عقب خودرو نصب شده است را در آینه دید عقب مشاهده کنید. راننده با استفاده از دکمه‌ای که در پایین آینه قرار داده شده می‌تواند بین آینه معمولی و صفحه نمایش دوربین یکی را انتخاب کند. مزیت این سیستم آن است که اگر نیسان آرمادا پر از سرنشین و بار باشد، راننده باز هم می‌تواند با اطمینان پشت خودرو را ببیند.

نیسان یک سیستم سرگرمی ارتقایافته با صفحه نمایش ۸ اینچی نیز برای این خودرو نصب می‌کند که اندازه آن با صفحه نمایش فعلی یکسان است ولی اکنون از قابلیت لمس چندگانه برخوردار است. شرکت نیسان با امکاناتی از قبیل سیستم تشخیص فرامین صوتی با عملکرد بهتر، سیستم کمکی خواندن و پاسخگویی به پیغام‌های نوشتاری بدون دخالت دست و سه سال اشتراک سرویس اطلاع‌رسانی SiriusXM Travel Link که اطلاعاتی مانند قیمت سوخت، وضعیت آب‌و‌هوا و اطلاعات بیشتر را در اختیار راننده می‌گذارد، این فناوری را بهبود می‌دهد.

تنها تغییر جزئی دیگر، افزایش تعداد خروجی‌های USB داخل کابین است. درحالی‌که این یک به‌روزرسانی کوچک است ولی سرنشینان از اینکه می‌توانند تعداد بیشتری از دستگاه‌های خود را به خروجی‌های USB متصل کنند، راضی خواهند بود.

نیسان آرمادا ۲۰۱۸ با همان موتور و گیربکس سال گذشته ارائه می‌شود که یک موتور هشت‌سیلندر ۵٫۶ لیتری با ۳۹۰ اسب قدرت و ۵۳۴ نیوتن‌متر گشتاور است و فقط با گیربکس ۷ دنده اتوماتیک به فروش می‌رسد، ولی خریداران می‌توانند یکی از دو گزینه‌ی دو-دیفرانسیل یا تک-دیفرانسیل را انتخاب کنند. ظرفیت یدک‌کشی آرمادا ۳۸۵۶ کیلوگرم است.