آمبولانس و خودروی توزیع الکتریکی‌ نیسان در نمایشگاه خودروی توکیو

آمبولانس و خودروی توزیع الکتریکی‌ نیسان در نمایشگاه خودروی توکیو

آمبولانس مفهومی و ون e-NV200 یخچال‌دار الکتریکی نیسان در نمایشگاه خودروی توکیو ۲۰۱۷ رونمایی شد

نیسان در نمایشگاه توکیو دو خودروی مفهومی با کاربری اختصاصی برای ارتقای حمل و نقل شهری معرفی می‌کند: آمبولانس و ون یخچال‌دار e-NV200 الکتریکی.

آمبولانس جدید نیسان که به امکانات و فناوری‌های جدیدی مجهز شده‌ است، نسل پنجم آمبولانس‌های نیسان را آغاز خواهد کرد و موفقیت چهار نسل پیشین آمبولانس‌های نیسان را ادامه خواهد داد. آمبولانس‌های نیسان به طور اختصاصی در ژاپن عرضه شده‌اند. نسل بعدی آمبولاس بر پایه کاروان NV350 نیسان طراحی شده است و راحتی بیشتر برای بیمار و فضای کار بهتری برای امدادگران و راننده را به ارمغان می‌آورد.

نیسان همچنین از راهکار جدید خود برای توزیع در مناطق شهری رونمایی می‌کند: ون الکتریکی یخچال‌دار e-NV200. ابعاد کوچک این خودرو کمک می‌کند تا در فضاهای شهری به راحتی پارک شود. چرا که وانت‌های بزرگ توزیع معمولا به دلیل ابعادشان اجازه پارک در خیابان‌های باریک را ندارند. این خودرو به یک باتری مجزا برای یخچال مجهز شده است و می‌تواند به عنوان خودروی حمل مواد غذایی منجمد استفاده شود.

آشوانی گوپتا معاون خودروهای تجاری سبک رنو-نیسان گفت: «نسل پنجم آمبولانس ما امکانات جدیدی را ارائه می‌دهد که تفاوتی واقعی در زندگی مردم ایجاد می‌کنند. این آمبولانس به امکانات جدید پزشکی اورژانس مجهز شده است و می‌تواند حتی در مناطق دورافتاده خدمت‌رسانی کند. ون یخچال‌دار e-NV200 نیز ارزشی شگرف برای مشتریان شرکتی ما خلق می‌کند. این ون می‌تواند مجموع هزینه‌های مالکیت و بهره‌برداری خودرو را به طور محسوسی کاهش داده و با آلایندگی صفر، راهکاری بی‌نقص برای مناطق شهری شلوغ ارائه می‌دهد؛ مناطقی که در آن‌ها تردد کامیون‌ها ممنوع است.»

یکی از امکانات منحصر به فرد آمبولانس نسل ۵ نیسان به عنوان یک مدل پیشرو در صنعت، دوربین هوشمند دید اطراف و همچنین یک فناوری برای کاهش آلودگی‌های میکروبی است. این آمبولانس به یک باتری اضافی لیتیوم‌-‌یون مجهز است که انرژی مورد نیاز برای تجهیزات پزشکی را تأمین می‌کند و بدین ترتیب، خودرو می‌تواند در مناطق دورافتاده نیز خدمت‌رسانی کند. این سیستم علاوه بر کاهش سروصدا در داخل و خارج خودرو، به کاهش انتشار دی‌اکسید کربن نیز کمک می‌کند.

نیسان در نظر دارد تا فروش این آمبولانس را در سال مالی ۲۰۱۸ در ژاپن آغاز کند و انتظار دارد فروش این خورو نسبت به آمبولانس‌های نسل قبل دو برابر شود.

در کنار این خودروها، کاروان NV350 در نمایشگاه خودروی توکیو به نمایش در می‌آید که قرار است فروش آن در تابستان امسال در ژاپن آغاز شود.

سیستم‌های ترمز اضطراری هوشمند، کنترل دینامیکی خودرو، کنترل هرزگردی و دستیار آغاز حرکت در سربالایی که قبلا تنها در بعضی مدل‌های تک دیفرانسیل ون‌ها ارائه می‌شدند، اکنون به عنوان آپشن استاندارد در تمام مدل‌های NV350 عرضه می‌شوند. به‌علاوه، دوربین هوشمند دید اطراف برای اولین بار در این کلاس خودرو در ژاپن ارائه می‌شود.

مشخصات کلیدی

ون یخچال‌دار e-NV200

باتری لیتیوم‌یون: ۲۴ کیلووات-ساعت برای خودرو و ۱۲ کیلووات-ساعت برای یخچال

طول: ۴۵۶۰ میلی‌متر

عرض: ۱۷۵۵ میلی‌متر

ارتفاع: ۲۱۵۰ میلی‌متر

آمبولانس مفهومی جدید

موتور بنزینی ۲٫۵ لیتری QR25DE با جعبه‌دنده ۵ سرعته اتوماتیک

ظرفیت باتری اضافی لیتیوم‌-یون: ۱٫۶ کیلووات-ساعت

طول: ۵۴۴۰ میلی‌متر

عرض: ۱۸۸۰ میلی‌متر

ارتفاع: ۲۴۹۰ میلی‌متر