آشنایی با زندگی کارلوس گون؛ مدیر نابغه‌ی صنعت خودرو – قسمت هشتم

آشنایی با زندگی کارلوس گون؛ مدیر نابغه‌ی صنعت خودرو – قسمت هشتم

سازگاری میان فرهنگ‌های مختلف

تنوع فرهنگی در نیروی کار چطور تبدیل به نقطه قوت رنوـ‌نیسان شد

موفقیت اتحاد میان رنو و نیسان‌موتور به خاطر توانایی ما در شکوفایی ظرفیت‌های نهفته در تنوع فرهنگی، هم در راستای اتحاد رنو-نیسان و هم در شرکت‌های مجزا بود. تیم‌های مدیریت رنوـ‌نیسان نه فقط از کارکنان ژاپنی و فرانسوی تشکیل شده‌اند؛ بلکه ملیت‌های فراوانی از سرتاسر جهان در آنها حضور دارند. در شرکت نیسان به تنهایی، ۲۰ نفر از ۵۲ مدیر اجرایی ما ژاپنی نبوده و نماینده بیش از ۱۰ ملیت مختلف هستند. از میان ۱۰ عضو کمیته اجرایی ما، نیمی ژاپنی و بقیه از ملیت‌های دیگر هستند.

اما فقط متنوع‌بودن کافی نیست. مشکل  دستیابی به اتحاد و همبستگی از طریق تنوع فرهنگی و نهایت استفاده از ظرفیت آن است. این مساله برای من به عنوان مدیرعامل رنوـ‌نیسان یک هدف مهم بوده است. اگر به بازار خودرو در جهان نگاه کنید هر سال ۹۰ میلیون خودرو فروخته می‌شود و فقط ۵ درصد از آنها خودروهای ژاپنیِ فروخته‌شده در کشور ژاپن هستند. در این مدت، نیسان نه تنها در ژاپن بلکه در بیش از ۱۶۰ کشور و منطقه تجارت می‌کند. ما کارکنانی با ملیت‌های مختلف داریم که کارشناس منطقه خود هستند و هر کدام از آنها تجربه قابل ‌ملاحظه‌ای دارند. وقتی ژاپنی‌ها و غیرژاپنی‌ها با هم کار می‌کنند و با هم یاد می‌گیرند، این همکاری در عملکرد کلی ما تاثیرگذار است. ما تفاوت‌های زیادی داریم اما وقتی با‌هم هستیم، توانمندی‌های بزرگی پیدا می‌کنیم.

ghosn26

دیدار صمیمانه کارلوس گون با کارکنان نمایندگی‌های فروش

من در رهبری خود به مساله تنوع جنسیت نیز توجه کرده‌ام. در سال ۲۰۰۴ من بخشی به نام دفتر توسعه تنوع ایجاد کردم که مستقیم به من گزارش می‌داد. این تصمیم، نه یک تصمیم اجتماعی، بلکه از جنس کسب‌وکار بود. در ۶۵ درصد موارد، تصمیم‌گیری برای خرید خودرو توسط زنان انجام می‌شود. اما اکثر تصمیم‌گیرندگان و کارکنان در صنعت خودرو مردان هستند. این اختلاف از دیدگاه پایداری رقابتی معنا و مفهومی ندارد.

ما از زنان برای ورود به سمت‌های مدیریتی پشتیبانی می‌کنیم. زنان به زودی ۱۰ درصد از سمت‌های مدیریتی در شرکت نیسان در ژاپن را به عهده خواهند گرفت. میانگین جهانی در این زمینه ۱۳ درصد است. در سال ۲۰۰۸ نیسان اولین شرکت آسیایی بود که برنده جایزه کاتالیست ایالات‌متحده شد. این جایزه به شرکت‌هایی اهدا می‌شود که در پیشرفت زنان در جامعه بیشترین نقش را داشته‌اند. ما جایزه مشابهی در ژاپن دریافت کردیم. فرصت‌های فراوانی برای زنان وجود دارد و این تازه نقطه شروع آن است.

به عقیده من هم تنوع فرهنگی و هم تنوع جنسیتی یک برتری شرکت نیسان به دیگر خودروسازان ژاپنی است. داشتن نیروی کاری که بازتاب مشتریان گوناگون ما در سرتاسر جهان باشد، اهمیت دارد. این موضوع در زمان بحران یک منشا استقامت نیز هست. به عنوان مثال بعد از زلزله ماه مارس سال ۲۰۱۱ نیسان عملکرد بهتری نسبت به دیگر شرکت‌ها داشت؛ چرا که ما برای بهبود نحوه انتقال ایده‌ها و تشکیل کارگروه‌ها زمان زیادی صرف کرده‌ایم. وقتی بحرانی رخ می‌دهد می‌دانیم که می‌توانیم از حمایت و پشتیبانی بسیاری از مناطق مختلف بهره‌مند شویم.

در دنیای جهانی‌شده، توانایی مدیریت تنوع نیروی انسانی روز به روز برای هر رهبری حیاتی‌تر خواهد شد. اگر بتوانید شرکتی تاسیس کنید که در آن افرادی با فرهنگ‌های مختلف با هم همکاری داشته باشند، از هر فرهنگی نهایت استفاده را خواهید برد و شرکت شما بهترین نتایج را ارائه می‌دهد. شرکت نیسان مصداق این ماجراست.

یک رویداد خاص در برزیل

مسابقات المپیک ریو فرصتی برای رنو‌ـ‌نیسان فراهم کرد تا در زادگاه آقای گون بدرخشد

مشعل المپیک سنگین‌تر از آن چیزی بود که انتظارش را داشتم، اما هوای شهر ریو مانند همیشه بسیار گرم بود. بازی‌های المپیک در ریو دو ژانیرو طبق برنامه در ۵ آگوست ۲۰۱۶ شروع می‌شد. اندکی پس از ساعت ۱۱ صبح در آن روز من با دویدن در حال‌ پیمودن یک مسافت ۱۰۰ متری در خیابان اونیدا آتلانتیکا در مجاورت ساحل کوپاکابانا بودم تا مشعل المپیک را به دست دونده بعدی برسانم. خانواده‌ام نیز از نزدیک این صحنه را تماشا می‌کردند. با اینکه در برزیل زمستان بود (موقعیت برزیل در نیم‌کره جنوبی باعث می‌شود فصل‌های سال برعکس نیم‌کره شمالی باشند) دمای هوا به حدود ۳۰ درجه می‌رسید و قطرات عرق از صورت من سرازیر می‌شد.

برزیل زادگاه من است. پدر جد من بیش از ۱۰۰ سال پیش با قایق از اقیانوس اطلس عبور کرده و به سواحل ریو رسیده بود. امروز مادرم و ۲ خواهر از ۳ خواهری که دارم در برزیل اقامت دارند. ما یک خانواده صمیمی هستیم. من سالی دو بار معمولا در ماه آگوست و اول ژانویه به ریو برمی‌گردم و فرزاندانم نیز نهایت تلاش خود را می‌کنند تا از ایالات‌متحده به ریو بیایند. بنابراین حتی اگر المپیکی در کار نبود من و فرزندانم تقریبا در همین زمان در برزیل بودیم. با این‌ حال من احساس کردم تابستان امسال، یک تابستان خاص و بسیار متفاوت با سال‌های دیگر است. به‌همین‌دلیل من کارکنان نیسان در برزیل و قاره امریکا را تشویق کردم تا نهایت تلاش خود را بکنند تا جایگاه نیسان به عنوان حامی مالی محلی مسابقات المپیک تضمین شود.

ghosn27

کارلوس گون مشعل بازی‌های المپیک ریو دو ژانیرو را حمل می‌کند

این جایگاه به این معنا بود که نیسان تنها تامین‌کننده ۴۲۰۰ دستگاه خودرو برای بازی‌های المپیک بود. ما در مسیر حمل مشعل المپیک رویدادهای زیادی برگزار کردیم و خودروهای نیسان که شامل خودروهای سواری و مینی‌ون‌های ساخته‌شده در مکزیک، ایالات‌متحده و برزیل بودند در سرتاسر منطقه پراکنده شده بودند. مینی‌ون‌های بزرگتر توسط شرکت رنو تامین شده بودند.

اتحاد رنوـ‌نیسان همه جا حضور داشت و حضور ما فراتر از خودروها بود. هیچ بازدیدکننده‌ای نمی‌توانست آن ساختمان نورانی با دیوارهای شیشه‌ای را که در امتداد خیابان اونیدا آتلانتیکا نزدیک محل اجرای والیبال ساحلی قرار داشت، نادیده بگیرد. ما آن ساختمان را به هتل Kicks نیسان تبدیل کردیم که کارکنان نیسان و مهمانان از جمله اعضای رسانه‌ها در سرتاسر جهان از آن استفاده می‌کردند. نیسان Kicks نام یک خودروی کوچک نیسان است که در بازار برزیل به فروش می‌رسد. این خودرو در حال حاضر در مکزیک تولید می‌شود، اما قرار است در کارخانه «ریسِنده»، درست در کنار شهر ریو، تولید شود.

ما در تلاش برای بهبود کسب‌وکار خود و افزایش سهم نیسان در بازار برزیل هستیم. در ماه آگوست اعلام کردیم که اتحاد رنو‌ـ‌نیسان در تلاش برای کسب جمعا ۱۵ درصد سهم از بازار خودروی این کشور است؛ یعنی ۵ درصد بالاتر از سهم بازار کنونی.

به وضوح آشکار است که اخیرا برزیل با توجه به ارزش در حال ‌سقوط منابع و کشمکش سیاسی، دوران اقتصادی سختی را تجربه کرده می‌کند. باوجود تمام این مشکلات، من معتقد هستم که در این کشور ظرفیت‌های زیادی وجود دارد. من به این موضوع اطمینان دارم؛ هنگامی که در دهه ۱۹۸۰ من رئیس شعبه نمایندگی شرکت میشلن بودم، برزیل حتی بر شرایط سخت‌تر از این هم غلبه کرد؛ این کشور تحت سلطه حکومت نظامی بود اما سرانجام به یک دولت دموکراتیک تبدیل شد. به عقیده من مسابقات المپیک جرقه مورد نیاز برای پیشرفت برزیل بود.

اولین قانون کسب‌وکار این است که از تمام فرصت‌ها استفاده کنید؛ اما کسب‌وکار شما باید برای جامعه نیز منفعت داشته باشد. برخی از شما ممکن است محله فقیرنشین ریو در کناره‌های تپه این شهر را دیده باشید که در آن مردم فقیر زندگی می‌کنند و اخبار نیز آنجا را نشان می‌دهد. اختلاف طبقاتی شدید، متأسفانه یکی از پیامد منفی رشد اقتصادی است؛ اما ما در شرکت نیسان با ایجاد تسهیلات کارآموزی در منطقه «کاهو» به این مشکل رسیدگی می‌کنیم. با اینکه چند شرکت خارجی کارخانه‌هایی در این منطقه دارند، بسیاری از افراد در کاهو بیکار هستند. ما با تسهیلات کارآموزی در حال کمک به ایجاد فرصت‌های شغلی برای مردم منطقه کاهو هستیم.

بعضی از مردم از من پرسیده‌اند که آیا علاقه‌ای به داشتن مقام سیاسی در برزیل دارم و جواب من منفی بوده است. از اعماق وجودم می‌خواهم به این کشور خدمتگزاری کنم؛ اما نه با فعالیت سیاسی، بلکه به واسطه کسب‌وکار. بازار خودروی برزیل هفتمین بازار بزرگ خودرو در جهان است. چند سال پیش برزیل در رده چهارم قرار داشت و حتی از آلمان بالاتر بود. کسی چه می‌داند. شاید برزیل روزی دوباره این جایگاه را پس بگیرد. هم اکنون ما در حال کاشت دانه‌های پیشرفت برای برزیل هستیم و خواهیم دید که در آینده چه اتفاقی می‌افتد.

کارلوس گون فراتر از یک مدیر در اتاق هیات مدیره،‌‌ مرد خانواده است

مدیرعامل نیسان ویژگی‌های یک پدر و پرورش روحیه استقلال در چهار فرزند خود را بازگو می‌کند

تا کنون بیشتر درباره کار صحبت کرده‌ام. من ترجیح می‌دهم حریم خصوصی خانواده‌ام را حفظ کرده و درباره آنها در محافل عمومی حرف نزنم. اما بدون صحبت از خانواده و خصوصا فرزندانم، این سرگذشت نمی‌توانست تصویر کاملی از شخصیت من را ارائه کند.

من چهار فرزند دارم. بزرگترین دختر من در برزیل به دنیا آمد. دومین و سومین دختر من همراه با پسرم در ایالات‌متحده به دنیا آمدند. خاطرات متولدشدن هر یک از آنها برای من عزیز است اما هرگز لحظه‌ای که اولین بار پدر شدم را فراموش نمی‌کنم. با اینکه ۲۹ سال از آن روز گذشته، طوری آن را به یاد دارم که انگار همین دیروز بود.

بسیاری از بهترین خاطرات من هنگامی که من و فرزندانم همراه با هم در تعطیلات بودیم رخ داده است. در یکی از خاطراتم به یاد دارم که همراه با پسرم مشغول جت اسکی بودم که جت اسکی ما واژگون شد و هر دو در آب افتادیم. دختر دوم من که در آن زمان ۷ سال سن داشت داخل آب پرید تا به کمک ما بیاید. می‌توانید چنین صحنه‌ای را تصور کنید؟ یک دختر ۷ ساله که داخل آب می‌پرد تا برادر و پدرش را نجات دهد. ما همیشه هنگامی که نیاز باشد برای نجات یکدیگر در صحنه حضور داریم.

یکی از مهم‌ترین اهداف من به عنوان یک پدر، پرورش روحیه استقلال در میان فرزندانم بوده است. با اینکه فرزندانم در مسیر دستیابی به مشاغل خوش‌آتیه هستند، اما منظور من فقط استقلال مالی نیست. بلکه بیشتر قصد داشتم در آنها استقلال اندیشه ایجاد کنم؛ به معنای استقلال در یادگیری و اندیشیدن، استقلال عاطفی و استقلال معنوی که به آنها کمک می‌کند تا همیشه بر خود متکی باشند. از نظر من بسیار مهم است که فرزندانم چیزی بیش از تنها یک عشق مطلق و بی‌چون‌وچرا داشته باشد، بلکه باید هویت خودشان را نیز حفظ کنند و خودشان تصمیم بگیرند. مفاهیم انضباط و تمرکز که راهگشای زندگی شغلی من بوده‌اند، از این‌‌ طریق به زندگی خانوادگی من نیز ارتباط پیدا می‌کنند.

البته این توضیحات به این معنا نیست که فرزندانم را نصیحت ‌نمی‌کنم. قطعا توصیه‌هایی برای آنها دارم. امروز چهار فرزند من در ایالات‌متحده کار می‌کنند و من آخر هفته‌ مرتبا تلفنی با آنها صحبت می‌کنم. با اینکه آنها را نصیحت می‌کنم، ولی از آنها انتظار ندارم که از نصیحت من پیروی کنند. این مساله مهمی است. آنها فقط باید پیشنهادهای من را بررسی کنند و سپس خودشان تصمیم بگیرند.

من اغلب درباره سوابق و چندملیتی‌بودن خودم مطلب نوشتم. فرزندانم تربیت مشابهی داشته‌اند که جهان‌بینی آنها را شکل می‌دهد. به عنوال مثال پسر من به زبان انگلیسی و فرانسوی صحبت می‌کند و در ایالات‌متحده، ژاپن و فرانسه تحصیل کرده است. او فرهنگ لبنانی را نیز درک می‌کند. بنابراین او تنوع ملیتی را کاملا درک می‌کند و معتقد است که هویت یک فرد محدود به ملیت او نیست. از نظر او کشور زادگاه یک فرد هیچ ربطی به شخصیت و عقاید آن فرد ندارد.

با اینکه بسیار دور از هم زندگی می‌کنیم، بعضی از تعطیلات را در کنار هم می‌گذرانیم. فرزندانم بدون شریک زندگی خود می‌آیند تا بتوانیم به عنوان یک خانواده در کنار یکدیگر لذت ببریم. رفتن به تعطیلات در ماه آگوست آسان‌تر است اما سعی می‌کنیم کریسمس را نیز با هم سپری کنیم. ممکن است در این دیدارها کار خاصی انجام ندهیم؛ این «باهم‌بودن» است که اهمیت دارد. ما این زمان را صرف انجام کارهای مورد علاقه خود می‌کنیم و چیزهایی که درباره آنها فکر کرده‌ایم و با آنها سر و کار داشتیم را با یکدیگر در میان می‌گذاریم. من به شخصیت فرزندانم افتخار می‌کنم.